Google'dan olumsuz içerik kaldırma

Google'dan olumsuz içerik kaldırma

İnternetten haber kaldırma hakkınız var. İnternette sahsınıza yönelik hakaret içerikli yayınları kaldırtabiliriniz. İçerik kaldırma hakkınızın yanında tazminat haklarınızın da vardır.

İnternette isminiz veya fotoğrafınız kişilik haklarınızı rencide ettiğinde hukuki yollara başvurmaktan çekinmeyin. İnternetten içerik kaldırmak için başvuracağınız merci hukuki mercilerdir. Bu işi yapabileceğini söyleyen kişilere itibar etmeyin. Zira bu husus hukuki bir konu olup internetten içeriğin tamamen çıkarılması ve ileride tekrar yayınlanmamasının garantisi adli mercilerin yaptırım gücüdür.

Google arama motorundan isim silme

Google arama motorundan isim silme de bazı hallerde mümkündür. İnternetten haber kaldırma dilekçesini mutlaka bir avukata yazdırmanızı tavsiye ediyoruz. İnternetten içerik kaldırmak istediğiniz bir haber, yorum, fotoğraf veya bilgi sizin özel hayatınızın gizliliğini ihlal ediyorsa hukuka aykırıdır. Yine internetteki içerik sizi ilgilendiren ama yalan veya eksik bir bilgi ise bu da hukuka aykırıdır. Hukuki yollara başvurunuz neticesinde haklarınızı koruyabilirsiniz.

Google görsel kaldırma

Görseller de kişilik haklarınızı bir parçasıdır. Suç niteliğinde olan yayınlar siz onu içerikten çıkartana kadar arama motorlarında da herkese açık olacaktır. Google'dan görsel kaldırılılana kadar internet ortamında kolayca ulaşılabilecek bir şekilde suç niteliğindeki yayınla mağduriyetiniz bir anlamda canlı yayın gibi sürekli devam edecektir.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp

İLETİŞİM FORMU

Bizimle iletişime geçmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.

Bize Ulaşın

icon

Bahçelievler Mah. Talatpaşa Cad. No: 42/7 Bahçelievler/İSTANBUL

telefon +90 531 083 2199
faks WhatsApp'tan ulaşın

google-harita

KONSEPT HUKUK BÜROSU
ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ