Blockchain Hukuku

DAO’lara Hukuk Arayışı

Hukuk, her zaman devrimsel gelişmelerin gerisinde kalmıştır. Blockchain, 2008 yılında bitcoin işlemlerinin arkasındaki dağıtılmış defter olarak ortaya çıktığında Blockchain teknolojisinin bu kadar kısa sürede ilerleyeceğini çok az kişi tahmin etmiştir.

Kripto Paralarda Hukuki Sınıflandırma Sorunu

news2

Kripto paralarla ilgili yasal düzenleme çalışmaları beraberinde kripto paralarda sınıflandırma sorununu da getirmektedir. Kripto paraları hukuken sınıflandırmak o kadar da kolay bir husus değildir. Zira bir hukuki düzenleme, kendinden önceki hukuki düzenlemelerden veya evrensel hukuki düzenlemelerden ilham alır. Kripto para yeni olduğu için bu konuda evrensel veya milli anlamda hukuki bir altyapısı oluşmamıştır.

Türkiye'de Yargının ve Resmi Kurumların Kripto Paralara Bakışı

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) tarafından Kripto para Borsası binanceye kesilen 8 milyon lira idari para cezası Kripto piyasasında en çok konuşulan konu halime geldi. Türkiye'de Kripto para ile ilgili yasal bir düzenleme yapılacağı haberlerde ifade edilmektedir Kripto para ya hukukun bakışı ile ilgili elimizde önemli hukuki veriler vardır

Blockchain teknolojisi ve blockchain hukuku

Kripto paralara olan ilgi arttıkça bunun temelindeki Blockchain teknolojisi de hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Bloklar halinde birbirine bağlı olarak gruplandırılan ve her bir bloğun benzersiz bir kriptografi ile kodlandığı yeni teknoloji ile karşı karşıyayız.

İLETİŞİM FORMU

Bizimle iletişime geçmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.

Bize Ulaşın

icon

Bahçelievler Mah. Talatpaşa Cad. No: 42/7 Bahçelievler/İSTANBUL

telefon +90 212 641 0 500
faks +90 212 641 0 500

google-harita

KONSEPT HUKUK BÜROSU
ÖDEME YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ